Inauguracja na remis

Inauguracja na remis

Górnik Sosnowiec - Skalniak Kroczyce 1:1 (1:1)

Skład: Migas- Chmielewski, Olszowski, Ludwiczek, Laser, Karwalski, Popowicz, Lipkiewicz, Nocuń, Mastalerz, Baran

Po przerwie zagrali : Płachta, Mizia, Marszałek, Ambrozik, Kmiecik

Bramka : Karwalski

Na sam początek rozgrywek przyszło Nam się mierzyć z drużyną o której nie wiedzieliśmy za wiele, aczkolwiek w kuluarach mówiło się że to nie ten sam zespół co w zeszłym sezonie. Samo spotkanie potwierdziło tę tezę, był to mecz walki o każdy kawałek boiska a drużyna z Kroczyc postawiła Sobie jasny cel - nie przegrać za wszelką cenę.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Naszej drużyny, która wyszła na prowadzenie z sprawą Roberta Karwalskiego. Znakomita indywidualna akcja i bardzo precyzyjny strzał, który po drodze odbił się jeszcze od słupka i mamy 1:0. Jednak z takiego obrotu spraw nie pocieszyliśmy się zbyt długo i kilka minut później po ewidentnym faulu w polu karnym, Skalniak doprowadza do wyrównania bezbłędnie egzekwując jedenastkę. 

W pierwszej połowie warta odnotowania była jeszcze próba Roberta Mastalerz, którego strzał z rzutu wolnego minimalnie minął bramkę przyjezdnych.

Drugą połowa nie przyniosła bramek choć sytuacje do zmiany wyniku mieli jedni jak i drudzy. Po stronie Górnika próbowali Łukasz Baran , Robert Mastalerz oraz Robert Karwalski zaś po stronie Skalniaka należy wspomnieć o nieuznanym golu z rzutu wolnego oraz wybiciu piłki zmierzającej do pustej bramki przez ich napastnika, który znajdował się na pozycji spalonej. 

Z przebiegu spotkania remis wydaje się sprawiedliwym rozstrzygnięciem Nasza drużyna miała więcej z gry i częściej utrzymywała się przy piłce, goście zaś skupiali się na zabezpieczeniu Swojej bramki wyprowadzając przy tym groźne kontrataki. 

W następnej kolejce Górnik zagra w Jaworznie z drużyną Zgody Byczyna.

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości